FRUMOASA CLERMONT

Post Reply
vanfan
Residence City: Mizil
Country: Romania

FRUMOASA CLERMONT

Post by vanfan » 07 Oct 2012, 20:59

Salut colegi! Asa cum am promis vin cu o mica prezentare a frumoasei Clermont 500 4. Spun mica prezentare deoarece nu stiu detalii tehnice, asta este treaba sotului meu, dar el fiind englez si nu stie romaneste, imi lasa mie sarcina de a colabora cu acest site.
Frumoasa Clermont a sosit de curand in tara si a necesitat verificari, inlocuiri sumare a unor piese minore, afectate de sedere. Este fabricata in 1997, dar este intr-o stare exceptionala. Are un spatiu mare pentru wc, cu caseta, chiuveta, masuta pentru obiecte de toaleta. O nisa pentru haine, o sala de dus incapatoare. Am uitat sa specific ca wc se roteste, deci nu e fix intr-o directie, are un senzor care anunta cand caseta este plina. Pe partea cu usa de la intrare, se afla aragazul, cu gril, cuptor, si o nisa pentru vase.Alaturi este frigiderul si in continuare a fost montat, ascuns, un aparat cu microunde. Apoi este o canapea.Pe partea opusa sunt doua canapele fata in fata, cu masa intre ele. Masa se demonteaza si se unesc canapelele, iar deasupra se poate face un alt pat, sustinut pe doua brate metalice fixate pe laturile ferestrei. In fine, la capatul rulotei mai este doua canapele care se fac pat. Are aeroterma, apa calda, rece, loc pentru doua butelii. Are radio si pe rulota este montata o antena de satelit. Cam asta este ce stiu eu. Avem si un cort atasabil la rulota. Acum va invit sa vedeti cateva poze, sper ca puteti sa va faceti o idee. :salute
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

dethleffs
Van / Campervan sau RV: dethleffs rally nomad
Residence City: rm valcea
Country: romania

Re: FRUMOASA CLERMONT

Post by dethleffs » 12 Oct 2012, 20:47

Foarte frumoasa!
Sa o stapaniti sanatosi!

kistler
Van / Campervan sau RV: Sprinter 350
Residence City: Iasi
Country: Iasi

Post by kistler » 12 Oct 2012, 20:54

Cat a costat?
Foarte frumoasa si practica :clap

vanfan
Residence City: Mizil
Country: Romania

Post by vanfan » 12 Oct 2012, 21:24

Multumesc pentru aprecieri :thankyouyellow :gb . Ne-a costat aprox. 7000 euro, dar este o bijuterie. Acum ne-am hotarat sa tinem si masina cu care a fost adusa frumoasa, pentru ca Renault-ul nostru ar cam gafai si ar fi pacat. Acum vrem sa le inmatriculam pe amandoua si apoi daca ne mai tin buzunarele facem conversie pe gpl la masina. :bye

Post Reply