Clubul Rulotistilor

Campervan Club - Clubul Rulotistilor din Romania
Pasiune si Respect
It is currently 23 Oct 2017, 13:53

All times are UTC + 3 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
PostPosted: 10 Apr 2008, 08:00 

Blog: View Blog (0)
Cheile Butii - Vf. Iorgovanu 2001
Campare in curtea unui fost miner care a avut inspiratia si posibilitatea de a cumpara un teren pe care a inceput sa-si ridice o casa.
A avut bunavointa si amabilitatea sa ne lase sa campam (in 2001) in curtea sa, fara sa ne ceara nimic. Mi-a parut rau ca am pierdut numarul de telefon si nu am mai putut tine legatura cu acesti oameni minunati.
De acolo am parcurs Cheile si apoi in alta zi am mers sa vedem pestera de corali si mai departe la Campusel si Vf.Iorgovanu.

Pozele sunt facute pe hartie in 2001 si scanate acum.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
La intoarcere ne-a prins o furtuna cu fulgere si ploaie
Image

Profile  

Camping Meduza - Eforie Nord
PostPosted: 01 Jan 2017, 14:43 

Salutare Catalin !

Ma bucur ca acest forum mai exista . Nu am mai discutat de mult.Intre timp am renuntat la motociclism care a fost un capitol frumos al vietii mele si am hotarit ca voi face ceeea ce mi-a placut in continuare si anume turism in natura.Asa ca acum mi-am luat o rulota si sper sa ma bucur cit mai mult de acest gen de turism. Am vazut aceste foto ale tale si as dori ca la inceputul verii sa fac un traseu care sa includa si muntii Retezat. Am gasit acest camping http://www.cucortu.ro/camping/camping-popasul-carnic/144 si cred ca este suficient ptr ce am nevoie.Am mai batut eu drumurile pe acolo dar cu moto si cortul insa acum vreau ceva mai consistent .Chestia este ca o sa imi fie putin cam aiurea sa fac asta doar eu si sotia...dar asa cum ziceai si tu in alt topic exista si avantaje in asta.Mi-au placut cheile Butii din pozele tale..sper sa le pot face.Sper ca sunteti bine atit tu cit si Doamna sotia ta ! De Rex imi e dor !

Profile  

PostPosted: 01 Jan 2017, 15:09 

Blog: View Blog (2)
La multi ani ! :a_toast33
Zona retezatului este superba dupa cum bine stii.
In zona Cheilor Butii s-au construit multe pensiuni dar nu mai este la fel de salbateca zona ca atunci cand am fost noi prima oara.
Daca vrei sa urci pe Piatra Iorgovanului ai loc de campare chiar la Campusel, acolo unde incepe traseul si in plus ai si alte locuri pe care le poti vedea in jur.
Ma bucur sa aud ca sunteti bine. :S_THUM119

Profile  

PostPosted: 04 Jan 2017, 21:44 

La multi ani Catalin !. Da, este frumoasa locatia , exact pe cealalta parte a Parcului pe care eu nu o stiu. Este un traseu bun ptr Piatra Iorgovanului si zona este mirifica.Sper sa prind vreme buna indiferent de locatia pe care o sa o aleg.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

Camping Meduza - Eforie Nord

All times are UTC + 3 hours [ DST ]