Salina Praid

Post Reply
Serpescu Gigi
Van / Campervan sau RV: Chateau Chiara 450
Residence City: Miercurea Ciuc
Country: Romania

Salina Praid

Post by Serpescu Gigi » 20 Sep 2009, 21:21

Super frumos
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

cristi bus
Van / Campervan sau RV: vw t3
Residence City: Bucuresti

Re: Salina Praid

Post by cristi bus » 22 Mar 2010, 17:34

Da foarte frumos, salina, lacurile, imprejurimile, merita.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Mirela Popovici
Van / Campervan sau RV: Knaus Sudwind
Residence City: Brasov

Post by Mirela Popovici » 07 Apr 2011, 11:20

Unde se poate campa la Praid?

george chirila

Post by george chirila » 07 Apr 2011, 18:21

Buna ziua ! Va puteti campa la camping Vasskert din localitatea Sovata . Distanta dintre Sovata si Salina Praid este in jur de 7 - 8 km . Este un camping ingrijit ,si cu toate dichisurile necesare !! Cu bine !!! :salute :salute :salute :salute

adrian05ro

Post by adrian05ro » 09 Jun 2011, 18:11

Camping Vassekert , o fi el cu toate dichisurile( are si internet wireless ;) ) DAR are si niste preturi de o iei la fuga mai ales ca una este postat pe site si alta este la fata locului
Nu stiu daca George a fost pe acolo , dar eu va pot spune cu siguranta ca anul trecut prin septembrie am fost in zona si in afara de acest camping mai este unul langa Lacul Ursu ( un camping cam micut si pe marginea drumului) si inca unul ramas "mostenire" de pe vremurile trecute situat la marginea localitatii spre partia de schi ; acesta din urma este mult mai retras si mai linistit , vegetatie multa ( pomi destul de mari si de umbrosi)cu casute si cu locuri unde se poate campa cu rulota , loc de gratar , preturile la jumatate cat este la Vassekert dar de preferat sa mergi acolo cu o rulota la care sa nu ai nevoie decat de apa si de curent , in sensul ca WC-ul , baia si ghiuvetele din camping sunt de dinainte de revolutie ccea ce ii da un aspect mai putin comercial
In rest , asa cum am mai spus , este o varianta foarte buna de campare in zona

george chirila
Van / Campervan sau RV: Hobby Prestige 545
Residence City: Bucuresti -Sos Oltenitei

Post by george chirila » 09 Jun 2011, 19:22

Buna seara . Campingul Vassekert a fost vizitat de catre subsemnatul in anul 2009 ,si mi s-a parut un camping de conditii occodentale. Si doresc sa spun ca sunt putine in Romania . Preturile ,intradevar ,putin maricele ,fata de salariile noastre,dar doar atat. Nu doresc sa intru in polemica cu nimeni ,dar fata de alte asezaminte care pe nedrept se numesc campinguri sau alte cladiri turistice ,acesta chiar este CAMPING .Nu toti sunt posesori de rulote ,iar la cort eu nu am baie si nici apa calda ,sau wc. Sunt obligat sa ma duc intr-un loc ,unde am conditii umane . Oricum fiecare este liber sa se duca unde doreste . Cu respect .

Post Reply