Brasov

Post Reply
mmg
Van / Campervan sau RV: Bayerland vitesse 380/2
Residence City: Bucuresti
Country: Romania

Brasov

Post by mmg » 15 Nov 2009, 15:08

Paradoxal, suntem in trecere destul de des prin Brasov si-l vizitam rar. Asa mi s-a intamplat mie, si am avut o revelatie. Oras curat, civilizat, cu circulatie auto buna si cu posibilitatea de a petrece cateva zile de neuitat.
http://picasaweb.google.com/mihai01mmg/ ... o-Z_Pv8Lg#

george chirila

Re: Brasov

Post by george chirila » 27 Mar 2011, 15:24

Mmg -ule ,ai dreptate in privinta orasului Brasov (Kronstad sau Brasso ). Este o localitate foarte curata ,pusa la poalele Tampei . Am trecut de sute de ori prin el ,l-am vizitat ,dar nu am facut fotografii !

cornell
Van / Campervan sau RV: caravelair bamba 330
Residence City: iasi
Country: romania

Post by cornell » 08 Apr 2011, 12:03

Salutare colegi,
Daca tot suntem in Brasov,stie cineva daca drumul spre Plaiul Foii s-a mai reparat?Acum doi ani era catastrofa!
Va multumesc!

george chirila

Post by george chirila » 08 Apr 2011, 12:22

Colegii din zona Brasovului ,au postat acum cateva zile si au spus ca drumul intre Zarnesti si PLaiu Foii ,este foarte stricat din cauza precipitatiilor cazute in iarna care a trecut !!!

cornell
Van / Campervan sau RV: caravelair bamba 330
Residence City: iasi
Country: romania

Post by cornell » 08 Apr 2011, 13:14

Multumesc mult George,
Sa stii ca drumul spre Plaiul Foii era varza si acum doi ani.Am incercat eu sa ajung in iarna 2009 si am renuntat la jumatatea drumului.Si eram fara rulota.Cred ca rulota se dezmembreaza pana acolo.
Numai bine!

george chirila

Post by george chirila » 08 Apr 2011, 13:49

Din cauza asta este bine ca inainte sa pleci undeva ,sa te informezi ,asupra drumului deoarece risti sa-ti strici atat masina cat si atelajul . In privinta drumului intre Zarnesti si PLaiu Foii ,nu inteleg de ce nu-l repara deoarece este un drum de aprovizionare spre cabana Plaiu Foii . Cei de la cabana nu au masini ?

Post Reply