Camping la poalele Ciucaşului

beldiman_marius
Van / Campervan sau RV: burstner city
Residence City: bucuresti
Country: romania

Re: Camping la poalele Ciucaşului

Post by beldiman_marius » 06 Feb 2011, 13:21

Ce ziceti de Slanic - Prahova? Campare prin imprejurimi stie cineva?

adrian05ro

Post by adrian05ro » 06 Feb 2011, 15:32

acum doi ani de zile era loc de campare cu rulota la "Baia Rosie" , pe partea stanga adrumului cum mergeai prin Slanic
anul trecut a fost Cristi Stoica si mi-a spus ca l-au desfiintat , in locul lui fiind acum o pensiune sau un hotel , asa ca din cate se stie nu ar fi nici un loc special amenajat pentru campare cu rulota
nu am idee unde am putea afla mai multe amanunte , pentru ca zona este frumoasa si merita sa mergi acolo chiar si numai in week-end
de la DN1A , cand meri spre Slanic este o padure veche , frumoasa , unde s-ar putea sta , dar si acolo nu stiu care este regimul , a cui este , si alte din astea
poate ne organizam intr-un week-end si mergem acolo ca sa vedem unde se poate sta , daca nu in statiune in fata strandului de la Grota Miresei ( sau Baia Baciului ) este un platou destul de mare unde ai putea sta pentru un week-end
ramane de vazut ! :S_THUM119

pana una alta , ne mobilizam serios pentru saptamana viitoare :drinking3
stickere-le sunt la mine , asa cum a promis Catalin ( cate 2 de fiecare "atelaj") :wine
Doamne ajuta sa avem o vreme ca astazi ! :A_01AN134

balaceanu_sile
Van / Campervan sau RV: Knaus
Residence City: Bucuresti
Country: romania

Post by balaceanu_sile » 30 Dec 2012, 15:59

Anul trecut a-m fost pe VALEA DOFTANEI undeva dupa baraj sus pe platou undeva pe dreapta ,este un fel de chemping .Am intrat acolo am vorbit cu patronul asa a spus el ca e dar eu cred ca era paznic un rocar cu parul pina la fund taiat cu lama pe anbele brate banuiesc ca la jilava sau la alta facultate .Dupa ce am stabilit pretul am fost invitat sa campez linga rulota lui.Eram doo familii asa ca am intins cortul repede si am pus masa bine inteles cu o tuiculita si un vinisor . E din momentul ala a iceput calvarul .Baiatul avea o statie destul de performanta si a pus muzica rok cit putea amplificatorul sa scoata . Mai avea si un pahar din ala pricopsit pe care il golea foarte des dupa care venea cu el la mine la rulota pentru a fi umplut din nou .Nu ca sa fi eu rau de paguba dar intinsese coarda la maxim si am inchis robinetul . Pentru asta omul s-a suparat rau de tot vroia sa ma debranseze de la curent vroia sa ne ia cu japca la focul lui de tabara putin a lipsit sa nu iasa razboi .De plecat nu puteam pleca pentru ca bausem si eu asa ca am fost nevoit sa ma bag in rulota sa pun doape in urechi si sa astept ziua urmatoare pentru a stringe si a pleca . CE SPUNETI VA INTERESEAZA CHEMPINGUL

Post Reply